Mindful Biznes

podwyższa osobistą efektywność pracy

W dzisiejszym ciągle zmieniającym się świecie, przeładowanym informacjami i bodźcami, które rozpraszają nasz umysł oraz powodują napięcia i stres – świat biznesu coraz bardziej dostrzega i wykorzystuje korzyści płynące z praktyki mindfulness. Jesteśmy obecnie świadkami szybkiego wchodzenia praktyki mindfulness do głównego nurtu programów rozwojowych wielu międzynarodowych organizacji. Wśród firm, które wprowadziły programy mindfulness dla swoich pracowników i liderów znalazły się m.in.:

Apple Computer, AstraZeneca Pharmaceuticals, Deutsche Bank, General Mills, Google, Facebook, McKinsey, Pacific Investment Management, Procter & Gamble, Starbucks, Yahoo!

Dotychczasowe efekty zastosowania mindfulness w biznesie pokazują, że praktyka ta wspiera pracę w wielu obszarach równocześnie. Rozwija umiejętność pełnego skupienia i obecności dzięki czemu:

  • podwyższa osobistą efektywność pracy,
  • zwiększa zdolność do skutecznego porozumiewania się i rozwiązywania problemów,
  • pozytywnie wpływa na relacje w zespole,
  • wzmacnia zdolność do radzenia sobie w sytuacjach stresowych,
  • redukuje fizyczne i umysłowe symptomy stresu.

Praktyka mindfulness szczególne korzyści przynosi liderom, bo przewodzenie ludziom to ogromne wyzwania związane z ciągłym podejmowaniem decyzji oraz inicjowaniem i przeprowadzaniem zmian. Wymaga to umiejętności skupienia i pełnej obecności oraz świadomości ogromnego wpływu, jaki lider wywiera na innych.

Najbardziej efektywna jest seria kilku spotkań grupowych dla pracowników czy liderów, poprzedzona krótkim warsztatem wstępnym. Możliwe są oczywiście inne rozwiązania, dostosowane do możliwości organizacji, w tym również indywidualny mindfulness coaching w miejscu pracy.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapytaj…

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości