Jolanta Tadeusiak

psycholog, psychoterapeuta, coach, trener

Jednym z ważniejszych odkryć w moim życiu jest praktyka Mindfulness (praktyka uważności) – jej prostota  i moc pozytywnego oddziaływania na nasze umysły, zdrowie i emocje. Pozwala mi ona zatrzymać się i odpocząć od ciągłego potoku myśli, powracać do spokoju i większego dystansu. Wraca wtedy pozytywna energia i przestrzeń, w której pojawiają się spokojniejsze i mądrzejsze wybory oraz działania.

Moje wykształcenie wspiera mnie w dzieleniu się tą praktyką – jestem psychologiem, coachem, trenerem umiejętności psychospołecznych oraz psychoterapeutą.

Zajmuję się również prowadzeniem własnej firmy projektowej (od ponad 15 lat), gdzie spotykam się z całą gamą współczesnych wyzwań. Jestem żoną oraz matką dwóch dorosłych synów, co bywało i jest nadal doskonałą lekcją życia.

To, co wnoszę do spotkania z drugim człowiekiem to szacunek i ciekawość. Na moich spotkaniach doświadczysz bezpiecznej atmosfery, wspierającej życzliwy kontakt ze sobą samym i z innymi – aby lepiej rozumieć  siebie i wychodzić z ograniczających nas nawykowych reakcji i zachowań.

Jestem certyfikowanym przez  IMA (The Institute for Mindfulness – Based Approaches) nauczycielem Programu Redukcji Stresu MBSR opartego na uważności (Mindfulness–Based Stress Reduction).

Szczególnie interesuje mnie tematyka relacji międzyludzkich. Ukończyłam szkolenie prowadzone przez Florence Meleo-Meyer (Center for Mindfulness, University of Massachusetts Medical School) oraz Phyllis Hicks, uprawniające mnie do prowadzenia programu Uważność w RelacjachInterpersonal Mindfulness Program (IMP).  To cykl spotkań, stanowiący kontynuację kursu MBSR, wspierający nas w odnajdywaniu większego spokoju i rozluźnienia w kontaktach z innymi ludźmi.

Jestem członkiem Rady Programowej oraz mentorką Fundacji POLIM Polski Instytut Mindfulness.

Ćwiczę jogę oraz uwielbiam piesze wędrówki – bliskie i dalekie. Organizowałam wyprawy górskie (np. do Tybetu, Peru, Uzbekistanu, Kirgizji, Nepalu– baza pod Mount Everestem) oraz zdobyłam wiele trudnych szczytów,  takich jak: Chachani (6075 m n.p.m.), Cotopaxi (5897), Kilimandżaro (5895), Elbrus (5642), Ararat (5137).

Wielokrotnie przekonałam się, jak ogromną moc ma nasz umysł 🙂

jolanta.tadeusiak@gmail.com

T: 608 419 910