„Bądź sobą, wszyscy inni są już zajęci”

OscarWilde

Uważność i pełna obecność w relacjach to wyzwanie – bywa, że jesteśmy sterowani przez nasze przypuszczenia, oceny oraz nawyki reagowania. Uważność w obszarze relacji to zarazem umiejętność i jak każda umiejętność wymaga praktyki. W trakcie spotkań wspólnie tworzymy bezpieczną przestrzeń, aby badać i rozwijać uważność w momencie kontaktu z drugim człowiekiem. W życzliwy sposób otwieramy się na wszystko, co pojawia się w naszych umysłach i sercach. Kiedy rośnie nasza uważność – wpływa to korzystnie także na wszystkich, którzy się z nami kontaktują.

Serdecznie zapraszam na specjalną edycję programu Uważność w Relacjach (Interpersonal Mindfulness Program IMP), realizowaną w soboty,  od 9 kwietnia (spotkania  będą odbywały się średnio co dwa tygodnie).

Program ten stanowi kontynuację kursu MBSR i oferuje szczególny rodzaj praktyki – w relacji z drugą osobą. Praktyka ta połączona jest z uważnym dialogiem i refleksją, związaną z konkretnymi tematami spotkania.

To okazja aby odświeżyć i pogłębić własną praktykę uważności oraz wprowadzić ją w praktyczny sposób w obszar relacji w innymi ludźmi.

Program IMP:

 • zwiększa świadomość w kontaktach z innymi,
 • ułatwia rozpoznanie własnych nawyków reagowania w relacjach, związanych ze stresem i niepokojem,
 • wspiera nas w wychodzeniu z tych nawyków i odnajdywaniu większego rozluźnienia, spokoju i radości w kontakcie z innymi ludźmi,
 • pogłębia umiejętność głębokiego słuchania siebie samego i innych,
 • pogłębia indywidualną praktykę uważności.

Program IMP (Interpersonal Mindfulness Program), powstał jako wynik współpracy pomiędzy The Center for Mindfulness in Medicine, Health Care and Society na Uniwersytecie Medycznym w Massachusetts i Metta Programs.

Jestem jedynym w Polsce nauczycielem programu IMP. Odbyłam szkolenie prowadzone przez Florence Meleo-Meyer (The Center for Mindfulness – Uniwersytet Medyczny Massachusetts) i Phyllis Hicks (Metta Programs), uprawniające mnie do prowadzenia programu IMP.

W skład spotkań wchodzi:

 • indywidualna praktyka uważności,
 • praktyka interpersonalna prowadzona przez nauczyciela – oznacza to praktykę w parze w drugą osobą, połączoną z uważnym dialogiem, związanym z konkretnymi tematami spotkania,
 • mini-wykłady.

Uczestnicy otrzymują materiały tekstowe, wspierające ich w praktyce. Integralną częścią programu jest praktyka pomiędzy sesjami.

Terminy spotkań: Spotkania będę się odbywały w soboty w godzinach 11:00 – 16:00

 • 9 IV, 23 IV, 14 V, 21 V (dzień Uważności), 4 VI

Opłata za udział w programie – 800 zł.

Miejsce: Milanówek, ul Jodłowa 8a – wygodna sala w cichym miejscu, w otoczeniu przyrody (30 km od Centrum Warszawy, dojazd również PKP lub WKD)

Zajęcia prowadzi Jolanta Tadeusiak – certyfikowany nauczyciel programu MBSR (Minfulness Based Stress Reduction) oraz programu IMP (Interpersonal Mindfuless Program), psycholog, coach, mentorka Polskiego Instytutu Mindfulness

Serdecznie zapraszam do kontaktu. Zadzwoń lub napisz do mnie – porozmawiamy, odpowiem na twoje pytania:

 • +48 608 419 910
 • jolanta.tadeusiak@gmail.com