Co dalej po kursie uważności? Czemu warto poświęcić czas i energię? Serdecznie zapraszam do udziału w programie Uważność w Relacjach (Interpersonal Mindfulness Program IMP). To właśnie dobre relacje z innymi sprawiają, że jesteśmy zdrowi i szczęśliwi – co potwierdzają badania*!

Program IMP może stanowić rozwinięcie kursu redukcji stresu MBSR. To okazja, aby odświeżyć i pogłębić własną praktykę uważności oraz w praktyczny sposób wprowadzić ją w obszar relacji w innymi ludźmi.

W trakcie spotkań poznasz nowy rodzaj praktyki uważności  – interpersonalna praktyka uważności,  w parze z drugą osobą, kiedy pojawia się dialog i wymiana doświadczeń. Dzięki niej łatwiej nam zatrzymać się, aby usłyszeć siebie i drugą osobę. To ogromna wartość w świecie pośpiechu i rywalizacji.    

Wspólnie tworzymy bezpieczną przestrzeń, w życzliwy sposób otwieramy się na wszystko, co pojawia się w naszych umysłach i sercach, aby lepiej poznawać siebie i stopniowo wychodzić z nawyków reagowania. Odnajdujemy dzięki temu większe rozluźnienie i spokój w relacjach.

Jestem jedynym w Polsce nauczycielem programu IMP. Ukończyłam szkolenie prowadzone przez twórców tego programu: Florence Meleo-Meyer (The Center for Mindfulness – Uniwersytet Medyczny Massachusetts) i Phyllis Hicks (Metta Programs).

Program IMP:

 • wspiera nas w wychodzeniu z nawyków reagowania w kontakcie z innymi ludźmi, odnajdujemy większe rozluźnienie i spokój w relacji z innymi,
 • pogłębia umiejętność głębokiego słuchania siebie samego i innych,
 • odświeża i pogłębia praktykę uważności.

Struktura programu oraz terminy:

Na program IMP składa się 8 cotygodniowych spotkań we wtorki w godz. 18:00 – 20:30 oraz Dzień Uważności

 • Rozpoczęcie 12 listopada 2019, zakończenie 14 stycznia 2020 – nie ma zajęć w okresie świątecznym
 • Dzień Uważności – sobota 7 grudnia 2019 w godz. 10:00 – 16:30

Poznaj niektóre z opinii uczestników programu IMP:

 • Nie zdawałam sobie sprawy, jaką siłę może mieć rozmowa z ludźmi, których nie znasz – odkrywanie swoich ograniczeń, radość z kontaktu i dobrej rozmowy: słowem – cotygodniowe oczyszczenie.  
 • Mam większą czułość i życzliwość dla siebie samej i innych ludzi. Przestałam uważać, że musze być „jakaś”, że musze wypełniać narzucony standard.
 • Zdałam sobie sprawę, że drogą do miłości i akceptacji świata jest miłość i akceptacja siebie samego. Tego powinniśmy uczyć się w szkołach.
 • Zauważyłam jak powoli zmienia się moje nastawienie do relacji „trudnych”, jak spokojniej reaguję na sytuacje stresowe w relacjach, jak radzę sobie w czasie konfliktów. Coraz łatwiej mi okazywać życzliwość samej sobie. Wcześniej nawet nie zauważałam takiej potrzeby. Doświadczenie głębokie i mocne w przekazie oraz absolutnie oczyszczające. Małgosia

Opłata za udział w programie – 900 zł (płatność w dowolnych ratach)

Miejsce: Warszawa Mokotów, ul. Grażyny 15 (Naturalne Centrum Zdrowia)

Napisz lub zadzwoń do mnie – odpowiem na twoje pytania, opowiem więcej o kursie

Jolanta Tadeusiak – certyfikowany nauczyciel programu MBSR (Minfulness Based Stress Reduction) oraz programu IMP (Interpersonal Mindfuless Program), psycholog, psychoterapeuta, coach, mentorka Polskiego Instytutu Mindfulness:

Więcej o mnie:   http://www.polski-instytut-mindfulness.pl/nauczyciele/lista-nauczycieli/jolanta-tadeusiak

 • +48 608 419 910
 • jolanta. tadeusiak@gmail.com

*Robert Waldinger, What makes a good life? (TED)

%d bloggers like this: